Високоякісне кухонне приладдя може коштувати чимало, але при правильному догляді воно може служити вам роками.
Деякі види посуду, виготовлені з металів, таких як чавун і вуглецева сталь, потребують трохи більше догляду, оскільки їх потрібно періодично просочувати легким шаром олії.
Це створює захисний шар, який запобігає утворенню іржі, зміни кольору і деформації ваших каструль і сковорідок.
Однак, попри всі переваги використання вуглецевої сталі на кухні — вона ідеально підходить для смаження, пасерування та приготування страв, які потребують високих температур, таких як стейки, бекон і курячі стегна зі шкірою, а також для приготування овочів, як гриби й баклажани — існують певні продукти, які не слід готувати в такому посуді.
Це може пошкодити вашу сковорідку або призвести до неправильної кулінарної обробки. Нижче наведено список продуктів, які ніколи не слід готувати на вуглецевій сталі.
Кислі продукти
Кислі продукти, такі як помідори, цитрусові та оцет, можуть розчинити захисний шар на добре просоченій вуглецевій сталі, що призведе до утворення іржі.
Окрім того, кислоти можуть вступати у взаємодію з металом, що може зіпсувати смак вашої страви.
Проте не варто надто перейматися: якщо ви випадково приготували щось кисле, як томатний соус, просто потрібно знову просочити сковорідку після приготування.
Соуси з білим вином
Якщо ви плануєте готувати курку на вуглецевій сталі або будь-яку страву з білим вином — забудьте про це.
Подібно до кислих продуктів, біле вино може зруйнувати захисний шар на сковорідці, що призведе до прилипання їжі та утворення іржі.
Супи та рагу
Супи та рагу, що готуються на повільному вогні, надзвичайно смачні, але їх краще готувати у чавунних казанках або з нержавіючої сталі.
Вуглецева сталь не призначена для тривалого кип’ятіння або варіння, оскільки це може послабити просочування і навіть спричинити деформацію або іржавіння посуду з часом.
Оливкова олія та вершкове масло
Чи ви готуєте на сковорідці з вуглецевої сталі, чи намагаєтеся її просочити, уникайте використання продуктів з низькою температурою димлення, таких як вершкове масло або оливкова олія.
Натомість використовуйте щось із високою температурою димлення, як авокадова, соняшникова, ріпакова або рослинна олія.
Заморожені продукти
Ніколи не кладіть заморожену їжу безпосередньо на гарячу сковорідку, особливо на вуглецеву сталь. Різке зниження температури може призвести до термічного шоку, який пошкодить посуд.
Якщо ви хочете підігріти заморожену їжу, обов’язково дайте їй дійти до кімнатної температури перед приготуванням.
Делікатні білкові продукти
Якщо ваша сковорідка з вуглецевої сталі не добре просочена, продукти, як курка, яйця і риба, будуть прилипати й готуватися нерівномірно.
Це не лише створить безлад, але й вплине на смак вашої їжі.
Однак, якщо ваша сковорідка попередньо розігріта, ви можете готувати все, від стейків до лосося та навіть омлети.
Але деякі страви без смаження ніяк не приготувати. Серед них варто виділити марокканський тажин з куркою та оливками.