Основою турботи про волосся є правильний вибір шампуню. Важливо підбирати його з урахуванням типу волосся, водночас віддаючи перевагу засобам з натуральними компонентами. Уникайте шампунів із сульфатами, оскільки вони можуть сушити волосся і викликати подразнення шкіри голови. Не варто намагатися збити піну на голові хаотичними рухами.
⚡ Зміст
Наносьте шампунь тільки на корені масажними та легкими рухами, щоб не виривати пасма.
Бальзам або кондиціонер — ваш вірний союзник у збереженні волосся довгим і здоровим. Вибір засобу залежить від ваших цілей. Пантенол зробить волосся слухняним, баобаб і женьшень відновлять пошкоджені волосинки, олія тукума додасть гладкості та блиску, а ромашка з шавлією допоможуть запобігти ламкості.
Найкраще такі засоби працюють, якщо не просто їх нанести й одразу ж змити, а розподілити по всій довжині, уникаючи коріння, і пальцями прочесати пасма, щоб засіб рівномірно подіяв на весь об’єм волосся.
Додаткове живлення
Для повного догляду волоссю потрібне додаткове живлення у вигляді масок. Зверніть увагу на олії, такі як мигдальна, жожоба або олія насіння льону: вони насичують волосся корисними речовинами, роблячи його щільнішим і міцнішим.
Ідеальна маска також містить вітаміни А, В, Е та мінерали, які покращують приплив крові та дають змогу клітинам отримати всі необхідні мікроелементи. Краще наносити маски для волосся на 10-15 хвилин, після чого змивати великим об’ємом теплої води.
Відновлення кінчиків
Кінчики вашого волосся — це його візитна картка. Щоб вони завжди мали привабливий вигляд, використовуйте сироватки з органічними оліями.
Антиоксиданти, які містяться, наприклад, в олії аргани та оливи, стануть вашими вірними союзниками в боротьбі за шовковисте волосся та його захист від зовнішніх факторів. Наносити їх можна як на вологе, так і на висушене волосся по всій довжині тонким шаром або тільки на кінчики.
Інтенсивний вплив
Бувають ситуації, в яких простого догляду недостатньо, щоб домогтися зачіски потрібної довжини та об’єму. Для максимального зміцнення волосся і підтримки здоров’я шкіри голови зверніть увагу на бустери та спеціальні комплекси догляду.
Зазвичай у таких засобах сконцентровані пептидні комплекси й амінокислоти, які зміцнюють структуру волосся, а також кофеїн, що прискорює кровообіг і ріст локонів.
Важливо, щоб у складі бустера були й зволожувальні компоненти, наприклад гіалуронова кислота, яка не дає змоги волоссю втрачати вологу. Більшість подібних засобів представлено у вигляді невеликих флакончиків або ампул, вміст яких потрібно м’яко втирати в шкіру голови перед сном.
Постійний захист
Якщо ви хочете швидко відростити здорове волосся, то від використання плойок, випрямлячів і фена варто відмовитися хоча б на деякий час.
Якщо зовсім виключити високі температури з б’юті-рутини не виходить, то обов’язково використовуйте спреї, які збережуть структуру волосся.
Термозахисні засоби дають змогу знизити шкоду, яку завдає гаряча обробка, а також зберігають вологу у волоссі.
Дбайливі інструменти
Масаж шкіри голови посилює приплив крові та прискорює ріст волосся, але робити його потрібно грамотно. Ідеальний варіант — масажувати шкіру пальцями рук, а не масажним гребінцем, оскільки це може травмувати волосся.
Для розплутування пасом краще використовувати дерев’яні або пластикові гребені з широкими зубчиками та великою відстанню між ними.
Підтримка зсередини
Здоров’я вашого волосся починається з внутрішнього балансу. Додайте до свого звичного раціону продукти, багаті вітамінами А, Е і D, а також омега-кислотами.
Ці елементи живлення активують ріст волосся і додадуть йому природного сяйва.
Крім того, не забувайте про водний баланс і режим сну: якісний відпочинок підтримує організм і наше здоров’я, даючи змогу всім системам функціонувати краще.