Дієтологи довгий час говорили, що склянка води перед їжею або під час їжі допомагає схуднути. Нібито, так ви наповнюєте шлунок, і почуття голоду сходить нанівець. Можливо, це працює, але є й інший бік — цей метод заважає шлунку нормально працювати. Розповідаємо чому.
Чому не можна пити під час їжі
Насправді відповіді на це питання вже десятки років. Ще авторка книги “Прислухайся до себе” Робін Юкліс рекомендувала не пити воду за пів години до і протягом години після їди. Причина — вода розсмоктує шлунковий сік, який відповідає за перетравлення їжі.
Відбувається це в такий спосіб: ми жуємо їжу, і шлунковий сік виділяється, потім ми ковтаємо її, їжа потрапляє у шлунок, де шлунковий сік її перетравлює і розщеплює, а залишки йдуть у кишечник.
Якщо шлункового соку не вистачає — то рівень кислотності падає (при нормі від 1 до 2 рН), білки не розщеплюються, вітамін В12 не всмоктується, а шлунок не може переробити їжу до потрібної кишечнику консистенції.
Тож можливий підсумок від склянки води під час вечері такий:
- Закрепи, тому що шлунок або не перетравлює їжу, або калові маси занадто тверді
- Здуття через те, що шлунку (без потрібної кількості шлункового соку) доводиться працювати старанніше
Але якщо склянка води — багато, то скільки можна пити?
Щоб відповісти на це питання, треба зрозуміти, що ваше бажання запитати їжу великою кількістю води — це просто наслідок зневоднення. Пити воду під час їжі можна, і навіть необхідно — наприклад, щоб полегшити проходження сухої їжі. Але в малій кількості — невеликими ковтками максимум 4 рази за прийом їжі.
Але що ще за винятком роботи над питним режимом допомагає забути про воду під час їжі?
- Більше жуйте — тоді не буде бажання допомогти собі проковтнути великий шматок їжі
- Їжте в розслабленому стані — щоб їжа проходила легше
- Додайте в раціон гіркі продукти — як не дивно, вони відбивають бажання пити, тому що провокують виділення слинної рідини. До таких належать, наприклад, деякі види салатної зелені.
- Додайте кислоти — вони стимулюють приплив жовчі та ферментів у шлунок (вони допомагають перетравлювати їжу). Серед таких, наприклад, яблучний оцет.