Курс валют 4 листопада 2024 року відновив властиву йому волатильність. Так, після кількох днів незначної стабільності популярні світові грошові одиниці знову почали «стрибати» з боку в бік.
Національний банк уже оновив курс валют в Україні на сьогодні, тому пропонуємо дізнатися, скільки коштує долар, яка ціна на євро, злотий і не тільки.
Так, у неділю вартість американського долара котрий день поспіль утримувала позицію 41,21 грн, проте вже в понеділок НБУ встановив за нього на 7 копійок більше.
Офіційний курс євро в гривні також відчутно змінився. Якщо наприкінці минулого тижня регулятор продавав його за 44,84 грн, то на початок нового тижневого періоду показник збільшився одразу на 12 копійок.
Підріс і польський злотий, хоч і незначно — зростання становило 2 копійки за добу. Помітне подорожчання торкнулося швейцарського франка — тепер Нацбанк оцінює його на 8 копійок дорожче, порівняно з неділею.
А ось на міжбанку курс валют сьогодні відрізняється, втім, як і завжди. Якщо за долар США фінансові установи просять більш-менш ту саму ціну, то європейську банки продають уже на 16 копійок дорожче.
Курс валют 4 листопада 2024 року
- 1 долар США: 41,28 грн
- 1 євро: 44,96 грн
- 1 польський злотий: 10,32 грн
- 1 швейцарський франк: 47,72 грн
- 1 юань: 5,80 грн
Курс валют міжбанк 4 листопада 2024 року
- Долар (купівля/продаж): 41,33/41,35 грн
- Євро (купівля/продаж): 45,02/45,03
Курс валют на «чорному» ринку 4 листопада 2024 року
- Долар (купівля/продаж): 41,55/41,60 грн
- Євро (купівля/продаж): 45,15/45,34 грн
Що впливає на курс валют в Україні
Курс гривні формується під впливом кількох основних факторів, які часто взаємодіють між собою, створюючи складну економічну картину.
Перш за все, національна валюта реагує на стан економіки, зокрема на інфляцію, темпи економічного зростання, рівень безробіття та продуктивність.
Висока інфляція зазвичай знецінює гривню, оскільки купівельна спроможність валюти падає. Стабільна економіка, навпаки, сприяє її укріпленню.
Монетарна політика Національного банку також відіграє ключову роль. Регулятор контролює облікову ставку та проводить валютні інтервенції для стабілізації курсу.
Висока облікова ставка може стимулювати приплив іноземних інвестицій у національні цінні папери, що підтримує курс гривні. Водночас валютні інтервенції спрямовані на уникнення різких коливань курсу.
Міжнародний торговий баланс також має значний вплив. Якщо експорт перевищує імпорт, тобто країна заробляє більше іноземної валюти, це сприяє зміцненню гривні.
Проте, якщо імпорт перевищує експорт, попит на іноземну валюту зростає, що може призвести до послаблення гривні.